Topic: Boj se slimáky

Datum 08.06.2015

Vložil Jana

Titulek Slimáci

Zdravím Vás, dnes se musím podělit o svůj fenomenální úspěch v boji proti slimákům. Kolem celé zahrady jsem vytvořila elektrický ohradník proti slimákům. Jak ho sestrojit jsem zjistila na zahraničních stránkách, protože u nás moc návodů na toto jednoduché zařízení není. Funguje to perfektně. Měsíc jsem je po instalaci ohradníku uvnitř zahrady sbírala. Stavy jsem zapisovala do tabulky. Jejich počet se každým dnem snižoval. Nakonec jsem celou zahradu posypala Ferramolem a počkala 5 dní. Pak jsem vyrazila do zahrady v noci po dešti (= dnes) a našla jsem celé 3 kusy. Sbírala jsem ve stejnou hodinu jako předešlý měsíc. Moje další fáze boje nastane tento týden. Pustím se do těch v zemi. To co tady nyní napíšu se asi nebude líbit ekologům, ale přemnožení slimáci také neznamenají zrovna přínos pro naši ekologii. Prostě na ně půjdu jako na žížaly. Píchnu drát do země a do zásuvky. A pěkně si počkám, až je z té země vypudím. Snad to bude fungovat. Hlístice použít nechci, protože je to drahé a zabijí stejně jenom nově narozené. Starší slimákům hlístice neublíží. Jinak na zahradě mi rostou ředkvičky, saláty, brokolice, jahody, rajčata a papriky. Nikde ani kousnuto. SUPER!!!!!! Na ten ohradník Vám dám návod na této e-mailové adrese, aby to nebyla reklama: stavebnibunka@email.cz.

Zpět na diskuzi